KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103127
nr 1510 3127
Marianne Bos Mareng
(1930-2019), Sverige
Oljemålning, Marianne Bos Maréng (f. 1930), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, -75,15x23 cm, yttermått inklusive ram: 24x31 cm
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930, död 2019.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:32:21
12/12 19:09:10
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Marianne Bos Mareng
Läs mer om Marianne Bos Mareng